Според източниците е известно, че Салем Ал-Даусари е женен мъж. Към момента той не е споделил името на съпругата или приятелката си.

Също така е известно, че той има дъщеря на име, Стар , който е роден на 28 февруари.

На 30 януари 2022 г. той публикува снимка, на която се вижда да държи дъщеря си.

Освен това няма информация за неговите настоящи или минали дела.

Кой е Салем Ал-Даусари?

Вътрешно съдържание

Салем Ал-Даусари е играч от Саудитска Арабия, който в момента се прославя, след като вкара втория гол на своя отбор по време на Световно първенство по футбол 2022 г група C футболен мач между Аржентина и саудитска Арабия на стадион Лусаил в Лусаил, Катар.

В мача Аржентина загуби от Саудитска Арабия с 1-2, с голове Салех Ай-Шехри и Салем Ал-Даусари .

Освен това той играе като крило за саудитския клуб Ай-Хилал.

Вкара ли Салем Ал-Даусари на Световното първенство по футбол през 2022 г.?

31-годишният играч привлича вниманието, след като победи Аржентина с 2-1 в тяхната група C, като вкара втори гол след своя съотборник, Салех Ал-Шехри .

Въпреки че Аржентина поведе през първото полувреме след дузпа на Лионел Меси в 10-та минута, Саудитска Арабия пое мача с голове през второто полувреме на Салех Ал-Шехри и Салем Ал-Даусари. Аржентина трябваше да се изправи пред загуба от Саудитска Арабия в края.

Salem Al-Dawsari – Възраст, родители, братя и сестри, етническа принадлежност, образование

Салем е роден на 19 август 1991 г. в Джеда, Саудитска Арабия. Към 2022 г. той е на 31 години и има гражданство на Саудитска Арабия.

По същия начин неговият етнос е арабски, докато рожденият му знак е Лъв според астрологичната карта.

В медиите няма налична автентична информация за неговите родители, братя и сестри и ранния академичен живот.

Salem Al-Dawsari – Професионален живот, Кариери

В началото Салем се присъедини към младежката академия на Ал-Хилал. По-късно той беше повишен в младежкия клуб, след което започна да играе със старши отбор през 2011 г. Общо той отбеляза 21 гола в 114 мача.

колко висок е уилям леви

За шест месеца той беше даден под наем на Виляреал на 21 януари 2018 г. По време на дебютния си мач като резерва отборът му завърши наравно 2-2 срещу Реал Мадрид.

Той имаше договор с Хил до 30 юни 2019 г. Като член на  Al-Hilal той спечели Саудитската професионална лига 2016-017, Купата на краля (2015, 2017), Купата на престолонаследника (2012, 2013, 2016 ) и Суперкупата за 2015 г.

Международна кариера

Той беше повикан на международно ниво със Саудитска Арабия за квалификациите за Световното първенство по футбол през 2014 г. На 29 февруари 2012 г. той отбеляза първия си международен гол в дебютния си професионален мач срещу Австралия.

През май 2018 г. той беше повишен в предварителния отбор на Саудитска Арабия за Световното първенство по футбол през 2018 г., което се проведе в Русия. По време на мача срещу Египет той вкара късен победен гол, който отведе отбора му до последния групов мач на Световното първенство.

Облик на Световното първенство по футбол 2022 г

Като активен играч в Световно първенство по футбол 2022 г , той отбеляза своя гол през второто полувреме по време на мача срещу Аржентина. Проведе се на 22 ноември 2022 г., вторник, в Стадион Лусаил, Катар.