Нападателят на Атлетико Мадрид Жоао в момента е в романтична връзка с приятелката си, Маргарида Корсейро , най-известен като Магуи Корсейро . Тя е актриса, модел и звезда в социалните медии и в момента е подписала договорите си с агенция Central Models.

Влюбените птички започнаха да се срещат през 2019 г. Въпреки това, в средата на 2022 г., Магуи беше обвинена в изневяра на Феликс с колегата си футболист, Поро, но тя отрече това. Въпреки това, няма информация за минали връзки или афери на Феликс.

Вътрешно съдържание

хоао феликс известен още като Жоао Феликс Секейра е професионален португалски футболист. Той е активен играч, който играе за националния отбор на Португалия, както и за отбора на Ла Лига Атлетико Мадрид като нападател.

Той е добре известен със своето майсторство в дрибъла и бързината и може да играе като полузащитник или крило с комфорт.

нетна стойност на анди стенли

Като активен играч на Световното първенство по футбол през 2022 г. като португалски играч, той вкара гол срещу Гана в 78-ата минута на мача след асистенция на Бруно Фернандес. Той се проведе на стадион 974 в Доха, Катар на 24 ноември 2022 г.
В крайна сметка Португалия победи Гана с 3-2.

Жоао Феликс- Възраст, родители, братя и сестри, етнос, образование

Мадридчанинът Жоао е роден на 10 ноември 1999 г. във Визеу, Португалия. Към 2022 г. той е на 23 години и има португалско гражданство.

По същия начин той принадлежи към европейски произход и според астролозите неговият рожден знак е Скорпион.

Преминавайки към семейния си произход, той е роден от баща си, Карлос Секейра, и майка, Карла Феликс, и двамата са учители по професия.

Добавяйки още, той има по-малък брат на име Уго Феликс. Той също е футболист, който в момента играе за Бенфика, след като подписа първия си професионален договор през 2020 г.

Според учените му се смята, че Жоао е завършил гимназия. Въпреки това, името на институцията, в която е следвал своето обучение, както и други подробности относно ранния му академичен живот все още се инвестират.

Жоао Феликс - Професионален живот, кариери

Хоас започва първоначалната си кариера само на 8-годишна възраст, като се присъединява към Os Pestinhas. Тогава той се присъедини, младежът на Бенфика тичаше, един от най-добрите спортни академици.

Кариера в Бенфика

След това на 12-годишна възраст той се изнесе от къщата и се присъедини към Бенфика през 2015 г., на 15-годишна възраст. На 17 септември 2016 г. той изигра мач от LigaPro срещу Фреамунде, който направи своя професионален дебют. Той беше най-младият футболист, постигнал подобно постижение в Бенфика Б.  През следващата година той изигра 13 мача с три гола.

Той също беше част от Младежката лига на УЕФА и успя да стигне до финалите на турнира. На 18 август 2018 г. той дебютира при старшата възраст в мач от Примейра Лига срещу Боависта. На 25 август 2018 г. той вкара първия си гол в дербито на Лисабон срещу Спортинг Лисабон. По време на мача срещу Витория де Гимараеш на 16 януари 2019 г. той вкара първия си гол за Купата на Португалия в четвъртфиналния мач.

На 11 април 2019 г. той отбеляза хеттрик срещу Айнтрахт Франкфурт в Лига Европа на УЕФА.

Кариера в Атлетико Мадрид

На 3 юли 2019 г. той подписа седемгодишен професионален договор с клуба от Ла Лига Атлетико Мадрид с трансферна сума на стойност 126 милиона евро. Това е четвъртото най-скъпо попълнение в историята на футбола.

Той получи фланелката с номер седем при пристигането в клуба си, след което направи своя дебют в Ла Лига мач срещу Хетафе на 19 август 2019 г.

На 1 октомври 2019 г. Феликс отбеляза гол по време на мач от Шампионската лига на УЕФА срещу Локомотив Москва. С упоритата си работа той получи наградата Golden Boy.

Започвайки с победа срещу Барселона, той вкара дебютния си гол на 9 януари 2020 г. За съжаление, той получи контузия на крака на 26 януари 2020 г., по време на мач срещу CD Леганес. След едномесечна почивка той се завърна на 23 февруари 2020 г., докато играеше срещу Виляреал.

Международна кариера

На 15 март 2019 г. той беше повикан за старшия национален отбор от португалския мениджър Фернандо Сантуш. Той имаше право да участва в квалификационните мачове за Евро 2020. След като контузи крака си по време на тренировка, той остана извън игра.

Завръщайки се, той участва във финалите на Лигата на нациите на УЕФА през 2019 г., а на 5 юни 2019 г. играе в полуфиналите на Лигата на нациите на УЕФА.

На 9 юни 2019 г. неговият гол помогна на португалците да грабнат крайната победа срещу Холандия.

колко е висок Кейси Хънт

Световно първенство по футбол 2022 г

Той се класира в предварителния състав от 55 играчи на Португалия за Световното първенство по футбол през 2020 г. в Катар през октомври 2022 г.

На 24 ноември 2022 г. Жоао вкара гол в 78-ата минута на мача от Световното първенство по футбол през 2022 г. срещу Гана, който се проведе на стадион 974 в Доха, Катар.

снимки на кевин бут и дениз бут

Жоао Феликс- Нетна стойност, заплата

Нетното състояние на португалския футболист Жоао се изчислява на около 25 милиона долара към футболен сезон 2021-22. Сегашният му футболен клуб Атлетико Мадрид му плаща около 9 милиона долара годишно.

Въпреки че печели предимно като футболист, той също прави пари чрез различните си спонсорски сделки.

Вкара ли Жоао Феликс в Катар Световно първенство по футбол 2022?

Преди целта си, Кристиано Роналдо вкара дебютния си гол на Световното първенство по футбол през 2022 г. за 65 минути на мача.

След това, другият играч Рафаел Леао добави още един гол в 80-ата минута на мача, който отведе Португалия до победа срещу Гана с 3-0.